Saint-Vincent-ja-Grenadiinide-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Saint Vincent ja Grenadiinide lipp

Saint-Vincent-ja-Grenadiinide-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Saint Vincent ja Grenadiinide lipp on Saint Vincenti ja Grenadiinide ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 21. oktoobril 1985.

Saint Vincenti ja Grenadiinide lippu on kujutatud vertikaalse trikoloorina: sinine, kollane ja roheline. Kollane värviväli on kahekordselt laiem teistest väljadest ning sellel on kujutatud V-kujulisena kolme rohelist rombi.

Lipu sinine värvus sümboliseerib taevast ja merd. Roheline sümboliseerib lopsakat loodust. Kollane sümboliseerib troopilise päikese soojust ja valgust. Kolm rombi kujutavad teemante, mis viitavad saareriigi tuntud teisele nimele „Antillide kalliskivi“. V-kujutis viitab saareriigi peasaarele Vincentile.

Saint Vincent ja Grenadiinide lipp on Saint Vincenti ja Grenadiinide ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 21. oktoobril 1985. Saint Vincenti ja Grenadiinide lippu on kujutatud vertikaalse trikoloorina: sinine, kollane ja roheline. Kollane värviväli on kahekordselt laiem teistest väljadest ning sellel on kujutatud V-kujulisena kolme rohelist rombi. Lipu sinine värvus sümboliseerib taevast ja merd. Roheline sümboliseerib lopsakat loodust. Kollane sümboliseerib troopilise päikese soojust ja valgust. Kolm rombi kujutavad teemante, mis viitavad saareriigi tuntud teisele nimele „Antillide kalliskivi“. V-kujutis viitab saareriigi peasaarele Vincentile.