Sudaani-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Sudaani lipp

Sudaani-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Sudaani lipp on Sudaani Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 20. mail 1970.

Sudaani lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: punane, valge ja must. Lipu vardapoolses servas on roheline kolmnurk.

Lipu punane värvus on märtrite, revolutsiooni, sotsialismi ja arengu värv. Valge kujutab rahu ja usku tulevikku. Must viitab riigi nimele – Sudaan tähendab araabia keeles musta. Kuid sellega ei viidata vaid mustanahalistele aafriklastele, kui pigem Sudaani lõppematutele kodusõdadele. Roheline sümboliseerib looduse rohelust ja on ka islami värviks.

Lipu värvid on pan-araabia traditsioonilised värvid. Pan-arabism pooldab Araabia poliitilise võimu ja koostöö põhimõtet Araabia riikides. Pan-araabia värvideks loetakse musta, valget, punast ja rohelist (teistest veidi vähemtähtsam); millest iga tähistab ühte Araabia dünastiat või ajastut. Must tähistab Muhamedi kalifaati. Valge tähistab Umamyyad’i kalifaati. Punane tähistab Khawarij’i. Roheline tähistab Fatimid’i kalifaati.

Sudaani lipp on Sudaani Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 20. mail 1970. Sudaani lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: punane, valge ja must. Lipu vardapoolses servas on roheline kolmnurk. Lipu punane värvus on märtrite, revolutsiooni, sotsialismi ja arengu värv. Valge kujutab rahu ja usku tulevikku. Must viitab riigi nimele – Sudaan tähendab araabia keeles musta. Kuid sellega ei viidata vaid mustanahalistele aafriklastele, kui pigem Sudaani lõppematutele kodusõdadele. Roheline sümboliseerib looduse rohelust ja on ka islami värviks. Lipu värvid on pan-araabia traditsioonilised värvid. Pan-arabism pooldab Araabia poliitilise võimu ja koostöö põhimõtet Araabia riikides. Pan-araabia värvideks loetakse musta, valget, punast ja rohelist (teistest veidi vähemtähtsam); millest iga tähistab ühte Araabia dünastiat või ajastut. Must tähistab Muhamedi kalifaati. Valge tähistab Umamyyad’i kalifaati. Punane tähistab Khawarij’i. Roheline tähistab Fatimid’i kalifaati.