Tadžikistani-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Tadžikistani lipp

Tadžikistani-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Tadžikistani lipp on Tadžikistani Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 24. novembril 1992.

Tadžikistani lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: punane, valge ja roheline. Lipu valgel värviväljal on kuldne sümbol. Sümbol koosneb kroonist ja seda kaarena ääristavast 7 viisnurksest tähest.

Lipu punane värvus tähistab riigi ühtsust ning päikse ja võidu sümbolit. Valge tähistab puhtust, puuvilla, mägede lumerohkust ja rahva ühtehoidmist. Roheline tähistab islami vaimset tähendust ning riigi suurejoonelisust. Kroon tähistab Tadžikistani rahvast. Tähtede arv 7 sümboliseerib veatut ideaali, õnne kehastust ja vooruslikkust ning riigi erinevate rahvaste vendust.

Legendi kohaselt koosneb islami taevas seitsmest ilusast orhideest, mis on eraldatud seistme mäega igal tipul särav täht.

Lipu värvid on pan-iraani traditsioonilised värvid. Pan-iraani ideoloogia kaitseb Iraani rahva solidaarsust ja taasühinemissoovi. Pan-iraani värvideks loetakse: roheline, valge ja punane, mis pärinevad Quajaräi dünastia lipult.

Tadžikistani lipp on Tadžikistani Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 24. novembril 1992. Tadžikistani lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: punane, valge ja roheline. Lipu valgel värviväljal on kuldne sümbol. Sümbol koosneb kroonist ja seda kaarena ääristavast 7 viisnurksest tähest. Lipu punane värvus tähistab riigi ühtsust ning päikse ja võidu sümbolit. Valge tähistab puhtust, puuvilla, mägede lumerohkust ja rahva ühtehoidmist. Roheline tähistab islami vaimset tähendust ning riigi suurejoonelisust. Kroon tähistab Tadžikistani rahvast. Tähtede arv 7 sümboliseerib veatut ideaali, õnne kehastust ja vooruslikkust ning riigi erinevate rahvaste vendust. Legendi kohaselt koosneb islami taevas seitsmest ilusast orhideest, mis on eraldatud seistme mäega igal tipul särav täht. Lipu värvid on pan-iraani traditsioonilised värvid. Pan-iraani ideoloogia kaitseb Iraani rahva solidaarsust ja taasühinemissoovi. Pan-iraani värvideks loetakse: roheline, valge ja punane, mis pärinevad Quajaräi dünastia lipult.