Togo-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Togo lipp

Togo-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Togo lipp on Togo Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 27. aprillil 1960.

Togo lippu on kujutatud 5 horisontaalse värvitriibuga: roheline, kollane, roheline, kollane ja roheline. Vardapoolses ülemises nurgas on punane ruut ja selles valge viisnurkne täht.

Valge täht ehk Lootuse täht tähistab teed ühtsuse ja atengu suunas. Roheline kujutab metsi, viljakat maad ja tulevikulootust. Kollane tähistab rikkalikke maavarasid ja rahva jõudu. Punane tähistab  isamaalisust, ustavust ja verevalangut. Valge tähistab rahvuslikku ühtsust ja puhtust.

Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.

Togo lipp on Togo Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 27. aprillil 1960. Togo lippu on kujutatud 5 horisontaalse värvitriibuga: roheline, kollane, roheline, kollane ja roheline. Vardapoolses ülemises nurgas on punane ruut ja selles valge viisnurkne täht. Valge täht ehk Lootuse täht tähistab teed ühtsuse ja atengu suunas. Roheline kujutab metsi, viljakat maad ja tulevikulootust. Kollane tähistab rikkalikke maavarasid ja rahva jõudu. Punane tähistab  isamaalisust, ustavust ja verevalangut. Valge tähistab rahvuslikku ühtsust ja puhtust. Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.