Tšehhi-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Tšehhi lipp

Tšehhi-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Tšehhi lipp on Tšehhi Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 17. detsembril 1992.

Tšehhi lipp on jagatud vertikaalselt kahevärviliseks: valge ja punane ning vardapoolset serva ehib sinine kolmnurk.

Lipu valge värvus sümboliseerib Tšehhi rahva rahulikku ja ausat loomust. Punane aga sümboliseerib rahva vapramat ja üllamat hinge. Sinine tähistab Tšehhi väärtuseid ja vooruseid ning  ausust ja lojaalsust.

Lipu värvid on pan-slaavi traditsioonilised värvid, mis pärinevad Venemaa riigilipult. Pan-slaavi ideoloogia eesmärgiks on kõigi slaavi rahvuste ühendamine. Pan-slaavi värvideks loetakse: punast, sinist ja valget. Need värvid sümboliseerivad vabadust ja revolutsioonilisi ideaale.

Tšehhi lipp on Tšehhi Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 17. detsembril 1992. Tšehhi lipp on jagatud vertikaalselt kahevärviliseks: valge ja punane ning vardapoolset serva ehib sinine kolmnurk. Lipu valge värvus sümboliseerib Tšehhi rahva rahulikku ja ausat loomust. Punane aga sümboliseerib rahva vapramat ja üllamat hinge. Sinine tähistab Tšehhi väärtuseid ja vooruseid ning  ausust ja lojaalsust. Lipu värvid on pan-slaavi traditsioonilised värvid, mis pärinevad Venemaa riigilipult. Pan-slaavi ideoloogia eesmärgiks on kõigi slaavi rahvuste ühendamine. Pan-slaavi värvideks loetakse: punast, sinist ja valget. Need värvid sümboliseerivad vabadust ja revolutsioonilisi ideaale.