Valgevene-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Valgevene lipp

Valgevene-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Valgevene lipp on Valgevene Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 7. juunil 1995.

Valgevene lipp on jagatud horisontaalselt kahevärviliseks: punane ja roheline. Punane värviväli on kahekordselt laiem rohelisest. Vardapoolset serva ehib rahvuslik valgel põhjal punane ornamendi-riba.

Lipu punane värvus sümboliseerib Valgevene minevikku ja iseseisvusvõitluses võidelnud meeste verevalnagut. Roheline sümboliseerib tulevikku, lootust, iga-aastast kevade tärkamist, metsi ning riigi maa viljakandvust. Ornamendi-riba pärineb Valgevene rahvariidelt rushnik’ult, mis on rahvusmustritega kaunistatud kangas kasutatud pühadel rituaalide. See oranamendi-riba sümboliseerib Vazlgevene rikast kultuuripärandit ning rahva ühtehoidmist.

Valgevene lipp on Valgevene Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 7. juunil 1995. Valgevene lipp on jagatud horisontaalselt kahevärviliseks: punane ja roheline. Punane värviväli on kahekordselt laiem rohelisest. Vardapoolset serva ehib rahvuslik valgel põhjal punane ornamendi-riba. Lipu punane värvus sümboliseerib Valgevene minevikku ja iseseisvusvõitluses võidelnud meeste verevalnagut. Roheline sümboliseerib tulevikku, lootust, iga-aastast kevade tärkamist, metsi ning riigi maa viljakandvust. Ornamendi-riba pärineb Valgevene rahvariidelt rushnik’ult, mis on rahvusmustritega kaunistatud kangas kasutatud pühadel rituaalide. See oranamendi-riba sümboliseerib Vazlgevene rikast kultuuripärandit ning rahva ühtehoidmist.