Vatikani-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Vatikani lipp

Vatikani-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Vatikani lipp on Vatikani Linnriigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 7. juunil 1929.

Vatikani lippu on kujutatud ruudukujuliselt, mis on jaotatud vertikaalselt kahevärviliseks: kuldkollane ja valge. Selle valgel värviväljale on lisatud Vatikani riigivapp.

Vapil on kujutatud kahte ristatud kuldset ja hõbedast taevavõtit, mis anti Jeesuse jüngrile ja Rooma esimesele piiskopile Püha Peetrusele, kelle austamisest kujunes välja paavsti institutsioon. Need on olnud Püha Tooli ja Rooma paavstide tunnuseks alates 13.sajandist. Võtmed on seotud punase paelaga, mis süboliseerib paavsti otsustusvõimu vaimulike ja maapealsete asjade üle. Paavsti tiaara ehk Rooma katoliku kiriku paavstide kolmekordne kroon sümboliseerib paavsti võimu, olles kui õpetaja, preester ja hingekarjane. Lipu taustvärvid kuldkollane ja valge omavad sama tähendust nagu samavärvilisedtaevavõtmed ehk need on Püha Peetruse värvid.

Arvatakse, et just oma riigi väiksuse poolest on ka riigilippu kujutatud teistets väiksemana.

Koos Šveitsi lipuga on Vatikani lipp ainus riigilipp maailmas, mis on kujutatud ruudukujulisena.

KLIENDITAGASISIDE

“Paavsti visiiti turvanud Vatikani turvamehed sõnasid, et nii korrektset Vatikani lippu pole nad veel näinud. Kiitus teie firmale!”

Lagle Parek

Vatikani lipp on Vatikani Linnriigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 7. juunil 1929. Vatikani lippu on kujutatud ruudukujuliselt, mis on jaotatud vertikaalselt kahevärviliseks: kuldkollane ja valge. Selle valgel värviväljale on lisatud Vatikani riigivapp. Vapil on kujutatud kahte ristatud kuldset ja hõbedast taevavõtit, mis anti Jeesuse jüngrile ja Rooma esimesele piiskopile Püha Peetrusele, kelle austamisest kujunes välja paavsti institutsioon. Need on olnud Püha Tooli ja Rooma paavstide tunnuseks alates 13.sajandist. Võtmed on seotud punase paelaga, mis süboliseerib paavsti otsustusvõimu vaimulike ja maapealsete asjade üle. Paavsti tiaara ehk Rooma katoliku kiriku paavstide kolmekordne kroon sümboliseerib paavsti võimu, olles kui õpetaja, preester ja hingekarjane. Lipu taustvärvid kuldkollane ja valge omavad sama tähendust nagu samavärvilisedtaevavõtmed ehk need on Püha Peetruse värvid. Arvatakse, et just oma riigi väiksuse poolest on ka riigilippu kujutatud teistets väiksemana. Koos Šveitsi lipuga on Vatikani lipp ainus riigilipp maailmas, mis on kujutatud ruudukujulisena. KLIENDITAGASISIDE "Paavsti visiiti turvanud Vatikani turvamehed sõnasid, et nii korrektset Vatikani lippu pole nad veel näinud. Kiitus teie firmale!" Lagle Parek