Zimbabwe-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Zimbabwe lipp

Zimbabwe-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Zimbabwe lipp on Zimbabwe Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 18. aprillil 1980.

Zimbabwe lippu on kujutatud 7 horisontaalse värvitriibuga: roheline, kollane, punane, must, punane, kollane ja roheline. Vardapoolses servas on aga valge võrdkülgne kolmnurk, mida ehib Zimbabwe lind punasel viieharulisel tähel ning seda ääristab must joon.

Lipul kujutatud roheline värv sümboliseerib haljast loodust ja viljakandvat põllumajandust; kollane maavarade rikkust; punane revolutsioonilise vabadusvõitluse verevalangut; must põlisrahva traditsioone ning valge rahu. Musta joonega piiratud valge kolmnurk sümboliseerib rahu ja koostööd musta ja valge rassi vahel. Zimbabwe lind ehk Shiri ya Mwaria (Jumala lind) on kujutatud voolukivi kujutisena, mis sümboliseerib rahva ajaloolist võimsust. Punane täht sümboliseerib rahva lootust paremale tulevikule, kuid tõlgendatakse ka internatsionalismi ja sotsialismi sümbolina.

Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.

Zimbabwe lipp on Zimbabwe Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 18. aprillil 1980. Zimbabwe lippu on kujutatud 7 horisontaalse värvitriibuga: roheline, kollane, punane, must, punane, kollane ja roheline. Vardapoolses servas on aga valge võrdkülgne kolmnurk, mida ehib Zimbabwe lind punasel viieharulisel tähel ning seda ääristab must joon. Lipul kujutatud roheline värv sümboliseerib haljast loodust ja viljakandvat põllumajandust; kollane maavarade rikkust; punane revolutsioonilise vabadusvõitluse verevalangut; must põlisrahva traditsioone ning valge rahu. Musta joonega piiratud valge kolmnurk sümboliseerib rahu ja koostööd musta ja valge rassi vahel. Zimbabwe lind ehk Shiri ya Mwaria (Jumala lind) on kujutatud voolukivi kujutisena, mis sümboliseerib rahva ajaloolist võimsust. Punane täht sümboliseerib rahva lootust paremale tulevikule, kuid tõlgendatakse ka internatsionalismi ja sotsialismi sümbolina. Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.